Sme BOHYNE

Sme Božie stvorenia, sme Bohyne!

Môj prvý článok by som začala asi takto. Sme BOHYNE! A každá jedna žena, nech si to raz a zaraz uvedomí. Áno, aj TY! Aj Tvoja MAMA, BABKA, SESTRA!!!

SebaKLAM

Nebudeme si klamať, keď si priznáme, že všetky ženy sa chcú a potrebujú o seba starať. Je to naša základná esencia života života. Či už to robíme, alebo nerobíme. Je to len spleť formovania z detstva. Buď nemáme čas, alebo sa za to hanbíme. Myslíme si, že je to povrchné, a také predsa nechceme byť. Všakže?

Alebo si nebodaj myslíme, že treba riešiť svetový mier viac ako seba? Alebo  nemáme čas, pretože deti, manžel, partner, práca, domácnosť!

Nebudeme si klamať, keď skoro každá žena, vplyvom výchovy a prostredia, si neprizná, že naozaj po selfcare túži. Túži mať čas pre seba a byť peknou. Nekonečne milujúca svoju rodinu sa tvári, že nič viac k životu nepotrebuje. Ale omyl! Nepodieľajme sa ženy, PROSÍM VÁS PEKNE, na tomto sebaKLAME.

Postarať sa o seba ako o prvé

Áno, aj ja už som matka. Celkom čerstvá mamička. Milujem svojho syna nadovšetko. Aj svojho muža pravdaže. Aj svoju rodinu. Ale ja potrebujem svoj čas pre seba. Potrebujem byť žena. Aby som mohla plnohodnotne napĺňať všetky rodinné potreby. Musím naplniť tie svoje. Hierarchia ma nepustí, aby som bola skutočne šťastná.  Starať sa o seba, ako o prvé. Aj v lietadle sa zachraňuje najskôr rodič, aby mohol zachrániť a pomôcť svoju dieťaťu!

Keď som si uvedomila, ako sa starám o seba, aby som bola krásna, zdravá, silná a odhodlaná, stratili sa vo mne všetky strachy, aká budem raz mama. To sa udeje. v čomkoľvek. Či už chceš byť mama, kúpiť si domáce zvieratko. Nech už ideš robiť čokoľvek. Keď sa dokážeš postarať o seba a naplniť svoje základné potreby, vtedy sa postaráš o šťastný svet okolo teba!

Každá žena, manželka, frajerka, partnerka, milenka, mama, dcéra, sestra, švagrina, babka potrebuje ten čas pre seba. Svoje ja. Svoju dušu. Ženskú dušu. Ukážte mi ženu, ktorá by skutočne netúžila po starostlivosti o seba, sebaláske, SEBAPRIJATÍ bez výčitiek svedomia. Ktorá netúži byť milovaná?

Starať sa o seba NIE JE POVRCHNÉ! Je to naplnenie našich  základných ženských potrieb. Iba že by bolo pitie, spánok, jedlo, povrchné. Žena, TY, ktorá to robíš, NIE SI POVRCHNÁ, ani egoistická. A  možno Ti to niektoré závidia! Si ŽENA! Starať sa o svoju pleť, svoje telo, myseľ, hlavu, dušu a vlasy je našou výsadou. Nie na darmo ženy sú z Venuše a muži z Marsu! JE to naša POVINNOSŤ!

    Sme BOHYNE! Nezabúdajme na to. Niektoré sme príliš obetavé. Niektoré nevieme, čo je obeta. Nájdi si svoj stred, harmóniu.

A teraz Vám poviem môj príbeh

Ja Vám poviem teraz svoj príbeh. Po skončení vysokej školy. Práca. Práca. Práca. Školenie. Práca. Priateľ. Práca. Práca. Práca. Aké nudné, že? Vždy som sa o seba starala. Od malého mala. A po škole som na seba trošku pozabudla. Bola som šťastná. Teda… Myslela som si, že som. Robila som, čo ma napĺňalo. Ženy boli spokojné. Ja som si myslela tiež. Priateľa som mala dlhé roky. Vážila som si ho, ale čo zo mňa mal? Najskôr škola, potom práca.

Ako som na seba pozabudla (ale iba raz našťastie)

Zrazu mi nastali určité problémy s „konkurenciou“, stresy, zlá energia. Pretože úspechy sa neodpúšťajú NIKDE a NIKDY! A zrazu som nebola len opršané kuriatko, ale nemohla som nájsť svoj vnútorný pokoj.

Nemala som čas na seba, nemala som čas na svojho priateľa, rodinu. A ja som vtedy bola naplnená prácou, vážila som si každú jednu klientku natoľko, až to šlo cezomňa! A ozval sa výstražný prst. Myslela som si, že som šťastná. Vtedy som to tak cítila. Ale kozmetika, krásna rozžiarená pleť, môj jas, moje oči. Tie mi chýbali.

Odvtedy som si povedala, nie! Som žena. Nie som kameň, nie som socha. Nie som robot! Zišli mi vlasy zo zlej energie bývalej kolegyne. Nastali zdravotné problémy. Áno, dostalo ma to, aj keď som to mala v hlave a duši dávno zrovnané. Ale stalo sa. A čo potom? Čo sa potom dalo robiť?

A vhupla som späť do svojho balance, v ktorom sa cítim dobre

Iba sa vrátiť úprimne a z celého srdca do svojej ženskej podstaty. Nájsť ten balance, to moje, čo robilo vždy môj život, mojím životom. A to bolo staranie sa o seba. Nechty tip top, vlasy tip top. Tvárička ako lusk. Žiarivá, šťastná, mladá. Žiadne trápenie. Iba radosti. Zo seba, z priateľa, rodiny, z práce. Kto by mi našiel moje Ja, keby naň zabudnem?

…ešte aj v pôrodnici, po veľmi ťažkom pôrode, po pár hodinovom spánku po silnej narkóze, vyčerpaná, som sa upravila, aby sa môj syn do mňa hneď zamiloval. A na to teda nezabudnem do konca života. Aj keď to bolo pár hodín po pôrode. Bola som JEHO BOHYŇA!

SOM BOHYŇA

Od vtedy sa starám o seba neustále. Som BOHYŇA! Tak žijem, tak sa cítim, takáto som šťastná. Zrazu všetko ide ľahšie. V práci si ma viac vážia. V salóne sú naše služby žiadané. Môj priateľ je hrdý na to, aká som. ŠŤASTNÝ je aj ON“ Pretože, po pravde. Kto chce mať doma zmoknuté kuriatko?

…opýtaj sa svojho doma, či by Ťa nechcel vidieť stále šťastnú, usmiatu, naplnenú, krásnu, upravenú…

.. buď krásna, buď sama sebou ..

Toto má to pravé poslanie v sebe. Veta, moja veta, ktorá vystihuje celú ženskú dušu. Do celej svojej/jej hĺbky! Starať sa o seba je ako spojenie so sebou. Úprimné, hrejivé spojenie mňa a mojej duše. Predstavte si, aké je krásne spojenie dieťaťa s Vami. Ak Ste mama. Predstavte si, aké je krásne spojenie Vás a Vášho muža. Iba také objatie. Čo to s nami urobí.. Aké vibrácie nám dá? Predstavte si čokoľvek, čo je Vám najbližšie.. Nemusí to vyť dieťa, nemusí to byť ani muž..

… a teraz si predstav, aké to môže byť, keď si to dopraješ sama pre seba. Ako sa zmení Tvoj život. Ako sa zmenia Tvoje chvíle s Tvojimi blízkymi. Predstav si, ako lepšie sa budeš vedieť o nich postarať, keď sa dokážeš postarať o seba!

Dopraj si

Dopraj si to. Dopraj si všetko, čo chceš. Po čom túžiš. Nie je to vždy iba o financiách. Verím, že na mojom blogu Ťa veľa toho priučím, spolu sa naučíme starať sa o seba. Budeš sa tu veľa smiať! Ja si teda doprajem. Ale zdravo. SEBALÁSKA, SEBAPRIJATIE, SEBAÚCTA, SEBAHODNOTA! To sú veľké dary pre nás ženy. Zmenia nám život. Ale musia byť také zdravé, od srdca. Ale to si tu spolu postupne prejdeme.

…Ale o tom už v inom článku.

Som sprievodkyňou ženskej duše na ceste do svojej podstaty. Prostredníctvom psychosomatickej kozmetiky učím ženy, ako sa starať o svoju pleť, tvár, pokožku, vlasy, myseľ, seba! Cez tieto procesy nájdu svoju sebalásku, sebahodnotu a sebaúctu. Som sprievodkyňou ženskej duše na ceste do svojej podstaty. Prostredníctvom psychosomatickej kozmetiky učím ženy, ako sa starať o svoju pleť, tvár, pokožku, vlasy, myseľ, seba! Cez tieto procesy nájdu svoju sebalásku, sebahodnotu a sebaúctu. >
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.