Poznáš svoju hodnotu?

Poznáš svoju hodnotu?

Tento článok bude určite kameňom úrazu mnohých žien.

Sebahodnota (úryvok z mojej ďalšej knihy)

Sebahodnota je odrazový mostík od sebavedomia. Keď som si sebavedomá svojej sily, viem si s pokorou a hrdo v sebe vytvoriť svoju vlastnú hodnotu a hodnoty, ktoré so mnou súznia a rezonujú.

Sebahodnota je veľmi dôležitá v našom živote. Na sebahodnote vieš postaviť svoj plnohodnotný život v láske a hojnosti, aj svoje podnikanie, svoje okolie, svoje žitie, svoje kamarátky a vlastne to, čo si dokážeš sama dopriať, dožičiť.

Akú budeš mať pre seba vlastnú úroveň (seba)hodnoty, taký budeš mať vlastne život. Pretože si pritiahneš k sebe iba takých ľudí, na akej úrovni necháš aj seba. Toto nie je o tom, že by som teraz išla ponižovať ľudí a rozdeľovať ich podľa nejakej hodnoty.

Ale sú ľudia, ktorí s nami rezonujú, sú ľudia, ktorí ťa môžu doslova dusiť. Je to normálne. Cez sebahodnotu dokážeš vyjadriť aj úroveň svojich zranení. Možno aj detských. Deti vnímajú všetko úplne inak. A veľa z nás si nesie vo svojom živote naozaj závažné detské zranenia, ktoré v sebe dusí možno celý život.

Ak budeš mať nízku sebahodnotu, môžeš si do života privolať ľudí, ktorí Ti budú zrkadliť všetky Tvoje boliestky a zranenia, a Ty to zrazu nebudeš vedieť spracovať a uchopiť, pochopiť, že prečo práve Ty.

Na tomto svete všetko so všetkým súvisí.

Všetci sme si rovní. To je fakt. Žijeme na tej istej zemi, planéte. Každú časť máme rovnakú, a predsa inú. Sme si seberovní. Ja si vážim každého. Ale sebarozvojom rastie moja hodnota, a jednoducho ľudia mi zo života odskakujú sami.

A to pocítiš aj ty. Možno hneď, možno neskôr. Ale áno. Príde to, a ty si budeš myslieť, že si mimoženšťan, alebo niečo robíš zle, a tieto pocity ti budú dávať mylné poznanie toho, že asi nie si hodná. Ale opak je pravdou.

To, akú si v sebe vypracuješ úprimnú a pokornú sebahodnotu, Ti bude ukazovať celý Tvoj život.

…si hodná

Lebo je to o tom, že budeš mať skúšky na to, či si hodná. Ja to tak vnímam. A ty si hodná. Si hodná všetkého. Si hodná všetkého, čo si sama dopraješ. Máš hodnotu takú, akú chceš mať. Jasne, že je to proces. Treba na tom pracovať. Ale čím viac si budeš uvedomovať svoje kvality, budeš viac na sebe pracovať, tým sa bude navyšovať tvoja hodnota.

To je ako v kozmetike. Čím viac sa budeš o seba starať, budeš vidieť a vnímať, že sa tvoja pleť mení, tým viac ťa to bude baviť, tým viac si dopraješ lepší krém, kvalitnejší, masku, tým si viac a častejšie dopraješ doma napríklad ošetrenie, ak nechodíš do salónu.

A o tom to celé je. Tvoja vlastná hodnota sú tvoje hranice voči druhým. Tvoja hodnota je tvoja výška toho, čo si dovolíš a dopraješ. Je jedno v akej oblasti.

Mne sa hodnota zvyšuje vlastnou prácou na sebe. Koučingom. Sebarozvojom. Vzdelávaním sa. Tým, ako si stále navyšujem vibrácie. Stále spracovávam isté pochody v sebe. Zrejem. Nasávam. Tým, že mením seba k lepšiemu. Úmerne rastie aj moja hodnota.

Lebo to, ako hodnotovo  ma vníma moje okolie, mi nepomôže k tomu, aby som tú hodnotu videla a cítila sama na sebe. A potom sa mi to zrkadlí na procesoch, spomínaných životných skúškach, na tom, čo žijem, ako žijem a čo sa mi deje.

Až keď ja nadobudnem pocit na každej časti môjho tela, každým zmyslom, výšku svojej hodnoty, až vtedy si začnem tvoriť tak isto hodnotný život.

Čiže sebahodnota je pre mňa odrazový mostík. Odrazí sa všade v tvojom živote. V práci, vo vzťahoch, v plate, v zdraví.

Už vieš akú máš hodnotu?

Mám pre Teba úlohu. Napíš si na papier všetky svoje hodnoty, ktoré v živote vnímaš a chceš mať.. A napíš si na papier hodnotu, ktorú v sebe máš a vnímaš.

…Tvoja Mayush

Som sprievodkyňou ženskej duše na ceste do svojej podstaty. Prostredníctvom psychosomatickej kozmetiky učím ženy, ako sa starať o svoju pleť, tvár, pokožku, vlasy, myseľ, seba! Cez tieto procesy nájdu svoju sebalásku, sebahodnotu a sebaúctu. Som sprievodkyňou ženskej duše na ceste do svojej podstaty. Prostredníctvom psychosomatickej kozmetiky učím ženy, ako sa starať o svoju pleť, tvár, pokožku, vlasy, myseľ, seba! Cez tieto procesy nájdu svoju sebalásku, sebahodnotu a sebaúctu. >
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.