Ako nastala transformácia môjho ja

     Kým som dnes, to je celá história. Zamýšľam sa nad tým, aké je to krásne, keď človek nájde sám seba, vie sa realizovať, a to čo ho baví, skutočne aj robí, a robí to dobre. Páči sa sám sebe a je spokojný.

     Zdravé sebavedomie a sebaláska mi doslova zmenila život. Dnes žijem v harmónií so samou sebou, som spokojná, vyrovnaná a žijem život svojich snov. Mám krásnu a zdravú rodinu, syna. Starám sa o nich s nekonečnou láskou a vďakou. Prácu, ktorú milujem a pomáham stovkám žien. Svoje chyby a zlyhania som si odpustila a premenila na môj hnací motor.

     Tvorím si svoj smer psychosomatickej kozmetiky a sprevádzam ženy na ceste k ich podstate. Pretože všetko spolu súvisí. Pleť, psychika, osobnosť človeka, traumy, ujmy, sklamania, myseľ, radosti, starosti, emócie, organizmus, telo, hlava, srdce.

Vďačnosť je základná esencia

     Ráno ďakujem za každý deň, ktorý prežívam na plno, so svojou ženskou identitou. Vždy sa na chvíľu na seba zahľadím. Som žena a matka. Role matky sa neustále priúčam a ďakujem za to svojmu úžasnému synovi. Ale každá žena je pre svoje milujúce dieťa tou najlepšou mamou na svete. A tak sa aj cítim. Ženou, matkou. 

     Byť ženou je to najúžastnejšie „povolanie”. Mama je niečo, čo u mňa nadobudlo úplne iný rozmer, aj vďaka uvedomeniu si svojej ženskej podstaty. Cítiť sa byť ženou a matkou, to je neskutočne oslobodzujúci pocit.

.. buď krásna, buď sama sebou .. - to nie sú iba slová, ale hlboká myšlienka, ktorú chce žiť každá žena. Byť krásna, úspešná, byť HODNÁ, šťastná, vyrovnaná a naplnená. Nie je to povrchné!

Od škaredého káčatka k vysnenému cieľu

     Nežila som vždy vysnívaný život. Trápilo ma všeličo, marili ma myšlienky neprijatia okolím a sebou. Pamätám si v detstve, ako sa mi smiali ostatné deti, že som Majka z guru, na hlave má korunu, korunu ma v sáčku a na hlave sračku. Ospravedlňujem sa za výraz, ale ja som autentická, pamätám si to do dnes. Cez 25 rokov.

     Pamätám si básničku, tučko bombička, narodil sa z vajíčka, vojaci si mysleli, že ten tučko vystrelí. Taktiež si pamätám časy, keď som bola šprt a všetci sa mi smiali. Ja som školu milovala. Žiť vysnívaný život som si vtedy len predstavovala. Bolo to okolo puberty, kedy prežíva bujaré obdobie každý jeden človek. A tým to začalo.          

     Potrebovala som vyzrieť a pochopiť, že som žena, prijať svoju ženskú podstatu. Potrebovala som nadobudnúť sebahodnotu, sebaúctu a sebalásku, takú čistú a zdravú. Škaredé káčatko chcelo zrazu byť labuťou. Okuliare som už nemala, zuby som mala vďaka strojčeku krásne, kilá sa stratili.

     Toto boli pre mňa veľmi kľúčové časy, pretože som túžila starať sa o seba od mala. Lakovať si nechty a maľovať sa, to bolo moje. Neskôr som k tomu pridala rôznu kozmetiku. Veľmi rada som na seba dávala kadejaké krémiky, čo mi mama dovolila. Čím som bola staršia, tým viac som si študovala, ako sa starať o svoju pleť. Začala som chodiť na dostupné kurzy.

     Chcela som sa starať o ženy už od mala. Aby rástli. Ako malá som chcela byť chudá, pekná, bez okuliarov. Chcela som, aby sa ženám a deťom nesmiali. Neskôr som pochopila, že vlastne som nebola škaredé káčatko. Bola som zlatá malá spiaca labuť so svojimi snami a túžbami.

     Aj školu som si vybrala pomáhajúcu profesiu. Pretože som chcela pomáhať ľuďom. Ale pochopila som včas, že musím pomôcť najskôr sebe. Už od skorého veku som sa začala venovať okrem kozmetiky aj sebarozvoju. Pracovala som na sebe, aby som bola múdra. Chcela som mať múdrosť v sebe.

Vzdelávanie je moja celoživotná méta

     Už v puberte som sa začala venovať sama sebe a študovať rôznu literatúru na tému sebarozvoja, kozmetiky a líčenia. Bolo to viac ako 15 rokov dozadu, keď sa mnohým ani len nesnívalo, že niečo podobne ako sebarozvoj existuje. Ale bolo to v čase, kedy líčenie bolo celkom v kurze, avšak veľa krát bez vkusu.

      Bolo to v dobe, kedy zdravá sebaláska a sebahodnota, ciele, boli považované za niečo cez čiaru a ľudia boli vysmiatí ako snílkovia. Ja som proste chcela byť pekná a mať sa rada. Šla som za tým. Chcela som mať krásnu pleť a pokožku. V detstve som mala extrémne suchú pokožku. Chcela som to zmeniť.

     Snívať treba vo veľkom. Doba sa zmenila, ľudia majú potrebu meniť svoje postoje hlavne voči sebe, a každý človek má víziu žiť lepší, plnohodnotnejší a kvalitnejší život. Začala som veľa študovať, meditovať, začala som počúvať rôzne semináre, už ako pubertiak. 

     Začala som sa líčiť a robiť si peknú manikúru. Vedela som to. Neskôr som začala líčiť aj svoje spolužiačky. Sem tam som im dávala rady ako sa starať o svoju pleť. Robila som im bútľavú vŕbu.

     Po vysokej škole, ktorá bola mojou oázou naplnenia, som začala intenzívne pracovať so ženami a meniť im doslova život - podľa ich rozprávania. Učím ženy prijať sa a odpustiť si láskavým spôsobom. Učím ženy starať sa o seba od duše k pleti, a naopak. Otvorila som si svoj vysnívaný kozmetický salón a plná odhodlania som pomáhala ženám. Starala sa o ne, aby boli krásne, vyrovnané. Spolu sme pracovali na tom, aby ich sebavedomie kvitlo a zdravo rástlo.

     Tieto procesy sa bezprostredne diali pri ošetrovaní pleti. Buď sa liečila duša, alebo sa liečila pleť. Baví ma to. Takúto prácu musí mať človek poslaním. Skutočne. Pribúdajúcimi rokmi praxe prišiel na rad môj vlastný, autentický a jedinečný spôsob práce.

     Vytvorila som si vlastnú cestu sebapoznania, sebaprijatia a sebalásky. Už v detstve som pochopila, že žena má byť ženou, lebo je to naša identita. Máme byť krásne a ľúbené. Prinášať nový život. Vytvorila som si vlastný systém starostlivosti o pleť v salóne, psychosomatický prístup. Spôsob, ako pomôcť ženám starať sa plnohodnotne o seba, v každej situácií a v každej roli, ktorú dennodenne zastávajú.

     Naučila som sa, ako plnohodnotne zvládať rolu ženy, matky a partnerky. Uvedomila som si, že môj život nebol nikdy nešťastný, iba ja som si situácie vysvetľovala po svojom.

     Som sprievodkyňa ženských duší na ceste k ich podstate a psychosomatická kozmetička. Som na seba hrdá a som pripravená svoje posolstvo posúvať ďalej.

Starostlivosť o seba ako druhá esencia

     Môj prvý e-book sa dotýka starostlivosti o pleť (obzvlášť aknóznu). Je to úzko psychosomaticky prepojené na sebalásku a zdravé sebavedomie, harmonizáciu ženskej duše. Akné dosť narúša ženskú identitu. Avšak aj mužom. Ale primárne pracujem so ženami. Robím to s láskou a individuálne.

     Zmeniť život si môžeš aj ty. Na nepoznanie. Zmeniť si postoje samej k sebe, zmeniť myslenie a úprimne začať žiť na plno, s celou svojou dušou, výbavou a talentom. Kto to nezažil,, nepochopí. Nie je to povrchné, že chceš byť pekná, dobrá a vyrovananá. Práveže je to hlavná hodnota, ktorú sebe a svojej rodine môžeš dať.

     Žiť požehnaný a naplnený život je dar a výsada. Každá môže. Každá smie. Každá musí. Ženy o sebe nerozprávajú, lebo sa to nemá..? lebo spoločnosť,... lebo bariéry,... lebo ego,... dlho mi trvalo pochopiť, ale pochopila som včas. A v prvom rade ďakujem za to mojim rodičom. Nechali ma. Dali mi lásku ako vedeli, a nechali ma voľne žiť. Nie vždy im to bolo po vôli, ale verili mi a dôverovali. Moja tvrdohlavosť si ide svoje stále.

     Ži naplno. Rob, čo miluješ, a staraj sa o seba, deti a rodinu najlepšie ako vieš (hodnoty, láska, zdravie, prítomnosť, kozmetika). Potom prídu na rad ostatné veci. Pamätaj, keď ty budeš naporiadku, celý svet okolo teba bude tiež.

     Keď sa žena bude páčiť sama sebe, ocení to aj muž, partner, milenec. Ocenia to deti. Ocenia to známi, neznámi, lebo také ženy, majú čaro. Majme čaro. Veď sme bohyne. Životadarkyne.