.. buď krásna, buď sama sebou ..

.. buď krásna, buď sama sebou ..

   To nie sú len prázdne slová. Čo moje motto pre mňa znamená? 

Krása ženy pramení z rôznych zdrojov a z toho, čo vyžarujeme. Keď som bola malá, veľa krát som si pripadala ako škaredé káčatko. Nejako sa to so mnou vlieklo až do puberty, kedy som si uvedomila, že vôbec nie som žiadne škaredé káčatko. Na každom človeku je veľa vecí pekných. Na každom jednom.

Keď som bola malá, všade som bola medzi chalanmi. V škôlke, v škole –  jedna spolužiačka, samotárka. Zas ja medzi chalanmi. Veľa krát sa mi smiali. V podstate to mám napísané aj v mojom príbehu, kto som.

Ako som sa snažila o seba starať, na sebe pracovať, prišla som na to, že žiaden človek nie je pekný, ani škaredý. Každý človek je jedinečný a tým je krásny. Ľudia môžu byť iba smutný, zatrpknutý, nahnevaný, a to veľmi mení ich črty, negatívne emócie nie sú dobré, a robia s našou pleťou „divy“.

Zrením a mojou cestou som si uvedomila aj pôvod posmeškov od chalanov. Bola som malá, vlasatá. Mala som naozaj brutálne vlasy. Čo by som dnes za ne dala. Mala som zuby od seba a okuliare. Ale všade som bola jediné dievča. Trošku pri sebe, ale zlatá. Po rokoch som sa dozvedela, že každý spolužiak bol do mňa zamilovaný, ale inak to nevedel prejaviť iba posmeškami.

      Poznáte tieto stavy zo školy, škôlky? Ako sa kedysi v kolektíve prejavovala náklonnosť? Prvé hanblivé lásky. Chalani sa smiali jeden druhému, preto to každý chcel nejako zamaskovať. Ale dostávala som pusinky na okuliare. Po pravde, neznášala som to. Ale zvládala som to. Ha ha. 

Takže, stále som zrela, pracovala na sebe. Už od základnej školy. Vyrástla som, schudla som, začala som cvičiť, opeknela som, vytiahla som sa. Na strednej to pokračovalo. Začala som si budovať sebalásku a zrazu si vravím, wau, naozaj som pekná. Wau, naozaj to bolo moje prvé veľké sebapoznanie. Ako všetko formuje našu dušu a vzhľad. Uvedomila som si, že všetky moje dobré vlastnosti svet potrebuje, a hlavne ja (mám aj zlé, samozrejme).

Každá/ý dobre vieme, že naozaj sa páčime sami sebe, iba keď sme v pohode. Vieme aj to, že tento pocit, cítiť sa veľmi dobre, sama so sebou, páčiť sa sama sebe, byť so sebou spokojná, je veľmi dôležitým pocitom v každom jednom živote. Vieme aj to, že kult osobnosti je veľmi silný a naozaj to vyžaduje aj spoločnosť.

A tak som začala pracovať, už na strednej škole s krásnotou, peknosťami, dobrotou. S pleťou, líčením, a stále som sa snažila na sebe pracovať, chcela som sa dostať niekam ďalej, niečo dosiahnuť. Vedela som na ženách vypichnúť naozaj všetko to krásne. Jemne ich nalíčiť, ale aj výrazne. Podtrhnúť krásne črty, rozžiariť tváre a aj ich dušu. Viem na každej žene zanechať jej prirodzenosť a predsa ju urobiť úplne inou.

Na vysokej škole som pokračovala a otvorila som si po skončení školy kozmetický salón. Potrebovala som motto. Svoju prácu naozaj milujem a robím ju srdcom.

.. buď krásna, buď sama sebou ..

Je to naozaj veľmi silné slovné spojenie. Veľmi silné spojenie fyzickej a duševnej krásy. Iba keď si vnútorne v pohode, páčiš sa sama sebe, si so sebou spokojná, vieš žiť naozaj plnohodnotný život. Byť v rovnováhe – organizmus, telo, duša, pleť. 

Iba keď si v pohode, vieš naozaj žiariť. Vyžarovať zo seba svoju osobnosť. Mať zdravú sebalásku, sebahonotu, rovnováhu, vieš sa prijať, rozdávať to vôkol seba, odovzdať tie pocity rodine, mužovi, deťom, spoločnosti.

Naozaj sú tieto pocity veľmi, ale veľmi dôležité. Pre ženy, tak aj pre mužov a deti. Keď nie sme v pohode, vzniká nerovnováha, rôzne duševné ochorenia. Ale to už je na iný článok.

Spoločnosť potrebuje každého jedného spokojného človeka. Čiže krásneho, unikátneho, jedinečného, šťastného. Lásku vysielajúceho.

     .. buď krásna, buď sama sebou ..

 Pamätaj, ako sa cítiš, taká si. Ako sa cítiš, tak pôsobíš na druhých. Čo odovzdávaš do okolia, to dostávaš. Pamätaj, že iba keď budeš spokojná sama so sebou, budeš skutočne krásna. Je to proces. Je to super. Je to naozaj cesta veľkým, úprimným poznaním a sebapoznávaním. Teším sa na ňu spolu s Tebou. Ak sa pridáš.

 

Som sprievodkyňou ženskej duše na ceste do svojej podstaty. Prostredníctvom psychosomatickej kozmetiky učím ženy, ako sa starať o svoju pleť, tvár, pokožku, vlasy, myseľ, seba! Cez tieto procesy nájdu svoju sebalásku, sebahodnotu a sebaúctu. Som sprievodkyňou ženskej duše na ceste do svojej podstaty. Prostredníctvom psychosomatickej kozmetiky učím ženy, ako sa starať o svoju pleť, tvár, pokožku, vlasy, myseľ, seba! Cez tieto procesy nájdu svoju sebalásku, sebahodnotu a sebaúctu. >
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.